Szanowni Działkowcy,
Większość działkowców pieczołowicie segreguje śmieci i wrzuca do kontenerów zgodnie z ich przeznaczeniem za co serdecznie dziękujemy, …. ALE NIESTETY NIE WSZYSCY!
Poniżej kilka tegorocznych zdjęć.



Każdy rodzaj śmieci musi być posegregowany i wrzucony do odpowiednich pojemników. W przeciwnym wypadku nie zostają odebrane przez ZGKiM Koronowo. Za każdym razem gdy ktoś pozostawi śmieci poza przeznaczonym do tego pojemnikiem lub dzwonem musimy zlecić dodatkowe prace. To generuje koszty.
Tak to powinno wyglądać:



Jeśli ktokolwiek (mający dostęp do naszych boksów na śmieci) pozostawi śmieci poza pojemnikami wysokość opłaty związanej z ich wywozem i utylizacją ponoszone przez każdego działkowca niestety będą musiały jeszcze wzrosnąć.
W dniach 14 – 19 maja 2026 r. będą podstawione kontenery na odpady wielkogabarytowe przy składowisku na gałęzie.
Co zatem można oddać na “gabaryty”? Przede wszystkim będą to sprzęty AGD: pralki, lodówki, piecyki gazowe, telewizory, meble, szafy, łóżka, fotele, kredensy, biurka, krzesła, drzwi, ale też rowery, wózki dziecięce czy duże zabawki. Do tej grupy odpadów zaliczamy również dywany
Uprzejmie prosimy o uszanowanie zasad segregowania śmieci i nie wrzucanie innych odpadów, np. po remoncie.