POFESTYNOWE WSPOMINKI

W sobotnie letnie popołudnie 11 lipca 2015 r. w lesie na zapleczu  ogrodu mieliśmy przyjemność spotkać się na JUBILEUSZOWYM FESTYNIE  z okazji 40 – lecia  NASZEGO OGRODU.

Działkowcy nasi nie zawiedli i przybyli licznie, w gronie gości powitaliśmy: Prezesa Okręgowego Zarządu PZD p. Barbarę Kokot,  z-cę Burmistrza Koronowa p. Rafała Gibasa i grupę Pań i Panów Prezesów ROD z Gminy Koronowo.

DSC_0978

 

Spotkanie rozpoczęło się chwilą ciszy dla uczczenia pamięci tych, którzy odeszli od nas w minionych 40 latach.Niezwykle ważnym punktem naszej uroczystości było wręczenie pamiątkowych medali i podziękowań zasłużonym – dla społeczności ogrodowej –  użytkownikom działek. Wielu z nich pamięta trudne początki tworzenia naszego ogrodu, a przypomnijmy był to 1975 rok. Nie obyło się bez łez wzruszenia i miłych wspomnień.

Z radością przyjęliśmy gratulacje, życzenia i kwiaty od przemiłych gości naszego spotkania.

Po części oficjalnej rozpoczęły się konkursy i zabawy.

Musieliśmy mocno wytężyć pamięć przy odpowiedziach w konkursie na temat naszego ogrodu, szczególnie przypominając sobie nazwisko pierwszego Prezesa naszego ogrodu pana Alfonsa Mykaja. Zespoły rywalizowały ze sobą, liczył się nie tylko czas ale też poprawność odpowiedzi. Nieco łatwiejsza była krzyżówka ogrodowa.

Odwiedzili nas ratownicy medyczni i przedstawili fachowy pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy, chętnym zbadali poziom cukru i zmierzyli ciśnienie krwi.

Najmłodsi jak zawsze głośno i radośnie rywalizowali w grach i zabawach sportowych, malowali na folii a wszystko było sowicie nagradzane.

image024

Wszyscy (mamy taką nadzieję) spróbowali pysznego tortu urodzinowego, snując wspomnienia  przy dźwiękach  akordeonu.

Słoneczna pogoda, leśne otoczenie, rodzinna atmosfera, sympatia zaproszonych gości i życzliwość sponsorów, bez których impreza byłaby o wiele skromniejsza, JEDNYM  SŁOWEM…………

WSZYSTKO CUDOWNE – BRAWO – TAK ŚWIĘTUJĄ DZIAŁKOWCY STOWARZYSZENIA OGRODOWEGO „SAMI SWOI” SAMOCIĄŻEK!