Szanowni Działkowcy,
Większość działkowców pieczołowicie segreguje śmieci i wrzuca do kontenerów zgodnie z ich przeznaczeniem za co serdecznie dziękujemy, …. ALE NIESTETY NIE WSZYSCY!
Poniżej kilka tegorocznych zdjęć.



Każdy rodzaj śmieci musi być posegregowany i wrzucony do odpowiednich pojemników. W przeciwnym wypadku nie zostają odebrane przez ZGKiM Koronowo. Za każdym razem gdy ktoś pozostawi śmieci poza przeznaczonym do tego pojemnikiem lub dzwonem musimy zlecić dodatkowe prace. To generuje koszty.
Tak to powinno wyglądać:



Jeśli ktokolwiek (mający dostęp do naszych boksów na śmieci) pozostawi śmieci poza pojemnikami wysokość opłaty związanej z ich wywozem i utylizacją ponoszone przez każdego działkowca niestety będą musiały jeszcze wzrosnąć.
W dniach 14 – 19 maja 2026 r. będą podstawione kontenery na odpady wielkogabarytowe przy składowisku na gałęzie.
Co zatem można oddać na “gabaryty”? Przede wszystkim będą to sprzęty AGD: pralki, lodówki, piecyki gazowe, telewizory, meble, szafy, łóżka, fotele, kredensy, biurka, krzesła, drzwi, ale też rowery, wózki dziecięce czy duże zabawki. Do tej grupy odpadów zaliczamy również dywany
Uprzejmie prosimy o uszanowanie zasad segregowania śmieci i nie wrzucanie innych odpadów, np. po remoncie.
Informujemy, że otwarcie wody do podlewania zostało rozpoczęte w niedzielę 19 kwietnia 2026 r. o godz. 12.00. Niestety z uwagi na awarię przy jednej z działek nie można było włączyć całości układu. W poniedziałek 20 kwietnia 2026 roku awaria została usunięta.
Woda do podlewania jest włączona i działa poprawnie.
Prosimy o SPRAWDZENIE szczelności instalacji na swoich działkach. Za ewentualny wyciek wody płacą wszyscy działkowicze solidarnie.
Zmiana! Z uwagi na zaplanowaną na 4-6 maja 2026 roku wymianę wszystkich wodomierzy w studzienkach, zasilanie w wodę bytową nie zostanie przełączone na pobór z naszej studni głębinowej do czasu zakończenia wymiany.
Z uwagi na awarie wodociągowe w zimie należy zachować szczególną ostrożność podczas włączania wody bytowej do działki.
Zarząd Stowarzyszenia
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Sami Swoi” Samociążek uprzejmie zapraszam na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 14.03.2026 roku w Bydgoskim Domu Technika NOT przy ulicy Krzysztofa Gotowskiego 6, w Bydgoszczy 85-030 w sali nr 202.
Obrady Walnego Zebrania rozpoczniemy o godzinie 11.00 (I termin) a w przypadku braku kworum o godzinie11.30 (II termin).